Реєстрація»  
 
 логін   пароль 
 
 
 
(093) 617-03-95
     Шукати | Розширений пошук
 
«Розділи»

 
(093) 617-03-95
«Юридичні статті»
& 

Розлучення як синонім розподілу

Розлучення як синонім розподілу

 У наш час поняття розлучення  або розірвання шлюбу стало звичним на стільки, що практично кожна доросла людина знає основні юридичні аспекти даного процесу.  А саме: майно нажите в шлюбі є спільним, особисті речі (гігієни) розділу не підлягають, придбане до шлюбу майно не підлягає розділу. І все це дійсно так, поки справа не доходить до судового розгляду. 

 Саме в ході судового розгляду з'ясовується багато цікавих подробиць. Наприклад: Чоловік уважає квартира повинна належати йому у зв'язку з тим що вона була їм куплена до шлюбу. Дружина навпроти затверджує що квартира спільна тому що під час покупки вони вже як рік перебували в цивільному шлюбі. Про одному з таких випадків піде мова далі.

Перебуваючи в офіційному шлюбі, чоловік приватизував на своє ім'я земельна ділянка. Чи буде ця земельна ділянка визнана спільною власністю після розірвання шлюбу? 
Оборотний увага на ст.57 сімейного кодексу України «Майно, що є особистою приватною власністю дружини, чоловіка»

«Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є:
1) майно, придбане нею, їм до шлюбу;
2) майно, придбане нею, їм за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;
3) майно, придбане нею, їм за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто. ……..»

У даній статті чітко визначені підстави для визнання майна  приватною власністю, а про приватизацію нічого не сказано. Чи можна ґрунтуючись на згаданій статті із упевненістю дати відповідь, що приватизована земельна ділянка є спільною власністю?

Скоріше ні, чим так. Усе буде залежати від того яким саме шляхом була приватизована земельна ділянка, ну й звичайно від самого  судді, як на його розсуд правильно, так і буде, але поборотися коштує. Першочергове що треба з'ясувати це як приватизувалася ділянка: за заявою сторони, або в результаті використання приватизаційного  сертифіката

У першому випадку можна покладатися на формулювання зазначену в земельному  кодексі, а саме «безкоштовна  приватизація земельних ділянок». Іншими словами держава безоплатно передає у власність конкретної людини земельна ділянка. Як назвати дане діяння?

 Підказує цивільний кодекс України ст.717 «За договором дарування    одна сторона передає  або   зобов'язується  передати   другий  стороні  безоплатно майно  у власність». З огляду на що правовідносини по передачі землі у власність повинне відповідати чинному законодавству можна припустити, що в даним правовідносинам характерні ознаки дарування. А якщо передача землі була шляхом дарування те ст. 57 сімейного кодексу України «Майно, що є особистою приватною власністю дружини, чоловіка:  майно, придбане нею, їм за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування».  На питання: а де ж сам договір? Ст. 639 ГКУ « Договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги  щодо форми договору не встановлені законом». Договір може бути укладений в усній формі


У випадку приватизації шляхом використання приватизаційних паперів, ст. 1 Закону України «Про приватизаційні папери»  Приватизаційні папери - це особливий вид державних  коштовних  паперів, які засвідчують право власника на безкоштовне одержання  у процесі  приватизації  частини   майна    державних    підприємств,  державного житлового фонду, земельного фонду». 
Ст. 5 «приватизаційні папери вільному обігу не підлягають, а їхній продаж або відчуження іншим способом є недійсними.». Так само з огляду на, що використання приватизаційних паперів можливо лише особою, що є їхнім власником.
Виходячи з вище викладеного можна зробити висновок, що  право власності як на приватизаційний папір (сертифікат), так і на предмет її реалізації   установлено законом і закріплено за конкретною людиною й не залежить від його родиний стану

 

 

 
Стрижка кошек по недорогим ценам

Захист прав споживача (Досвід зарубіжних колег)

Юридична консультація по щорічному підтвердженню відомостей про юридичну особу

 
 
 
 
 
  Юридична консультація
 
  Реєстрація, ліквідація підприємств
 
  Реєстрація інвестицій
 
  Ліцензування, сертифікація
 
  Абонентське обслуговування
 
  Захист у судах
 
  Захист прав
 
  Зовнішньоекономічна діяльність
 
  Юридична фірма
 
  Юридична компанія
 
  Юридичні послуги
 
«Новини»
[04.08.2011]
Закон України «Про судовий збір»
 
Постійно в подібних моментах в Вашій професійній практиці чи особистого життя стане на підмогу юридична консультація юристів з великим досвідом роботи.

 
[04.08.2011]
Податкова інспекція запровадила "карти тіньової економіки"
 
В кінці минулого місяця керівники податкової служби України отримали так звані "карти тіньового сектора", за допомогою яких вони збираються боротися з приховуванням доходів платниками податків.

 
[04.08.2011]
Зміни в законі про державні закупівлі
 
263 народних депутата України проголосували за внесення змін до Закону України "Про здійснення державних закупівель" та Кодексу про адміністративну відповідальність в цілому з урахуванням пропозицій Президента України.

 
 

Бензиновый cнегоуборщик hyundai
Единая бензиновая смарткарта
garden-mall.ru
зпр

neuro-msk.ru
компьютерное кресло

101kreslo.ru

уход за волосами