Реєстрація»  
 
 логін   пароль 
 
 
 
(093) 617-03-95
     Шукати | Розширений пошук
 
«Розділи»

 
(093) 617-03-95
«Юридичні статті»
& 

Докази

Докази
 
Докази - одне з найважливіших складових частин судового процесу. Саме на них ґрунтуються сторони бажаючи виразити (довести) правильність своєї позиції. І чим неочікувана буде поява доказів, тим менше шансів буде в опонента зіставити  контраргументи. Але судова практика строго регулюється Законом і вдатися до можливості несподіваного використання доказу виявляється не так просто.
 Згідно ст. 131 ЦПК України «Сторони зобов'язані подати свої докази або  повідомити  про  них  суд,   до або   під час попереднього судового засідання в справі.  Докази подаються в строк,  установлений судом з обліком  часу,  необхідного для подання доказів.»
 Але, на жаль, судовий процес складно передбачати й необхідність надання доказів може виникнути після попереднього засідання. Наприклад, показання свідків, які заслухуються в основному засіданні, можуть посилатися або ґрунтуватися на обставинах, які можуть бути визнані судом як доказу.  Наприклад: свідок посилається на лист утримування, що може істотно вплинути на хід розгляду (допустимо на користь позивача). Як бути в цьому випадку?
 У цьому випадку у відповідача  з'являється реальне завдання виключити даний лист із доказової бази позивача. Це можливо, якщо відповідач установить (доведе) що позивач знав про існування даного листа (можливо позивач розписувався в одержанні листа або посилався на нього в офіційній переписці). У такий спосіб суд буде змушений виключити даний доказ, у нашому випадку лист, ґрунтуючись на ч.2 ст.131 ЦПК України позивач не зможе довести того, що він не зміг надати доказу до або під час попереднього засідання по поважній причині
 Виходячи з вище викладеного, пригадується стародавнє латинське прислів'я: «Докази цінуються по якості, а не по кількості". У нашому випадку можна додати: «і за їхню своєчасність»!
 
Автор:
юрист Юридичної компанії  Чернов А.В.

 

 

 
Організаційні форми діяльності адвокатури

Повертаємо борги правильно!

Набуття звання адвоката у Франції

 
 
 
 
 
  Юридична консультація
 
  Реєстрація, ліквідація підприємств
 
  Реєстрація інвестицій
 
  Ліцензування, сертифікація
 
  Абонентське обслуговування
 
  Захист у судах
 
  Захист прав
 
  Зовнішньоекономічна діяльність
 
  Юридична фірма
 
  Юридична компанія
 
  Юридичні послуги
 
«Новини»
[04.08.2011]
Закон України «Про судовий збір»
 
Постійно в подібних моментах в Вашій професійній практиці чи особистого життя стане на підмогу юридична консультація юристів з великим досвідом роботи.

 
[04.08.2011]
Податкова інспекція запровадила "карти тіньової економіки"
 
В кінці минулого місяця керівники податкової служби України отримали так звані "карти тіньового сектора", за допомогою яких вони збираються боротися з приховуванням доходів платниками податків.

 
[04.08.2011]
Зміни в законі про державні закупівлі
 
263 народних депутата України проголосували за внесення змін до Закону України "Про здійснення державних закупівель" та Кодексу про адміністративну відповідальність в цілому з урахуванням пропозицій Президента України.