Реєстрація»  
 
 логін   пароль 
 
 
 
(093) 617-03-95
     Шукати | Розширений пошук
 
«Розділи»

 
(093) 617-03-95
«Юридичні статті»
& 

Оплата праці адвоката

Оплата праці адвоката


Оскільки професія \u0026quot; адвокат \u0026quot;Віднесена законом до\u0026quot; незалежним і ліберальним \u0026quot;, втручання у фінансові відносини адвоката та його клієнта значно обмежені. В їхню основу покладено принцип двосторонньої добровільної угоди. Стаття 10 закону про статус адвокатів в редакції від 10 липня 1991 передбачає, що тарифи на складання цивільно - процесуальних документів та участь у процесуальних діях встановлюється цивільно-процесуальним законодавством. Гонорари за консультації, допомогу в суді, надання порад, складання правових документів, що не потребують посвідчення, і за виступ в дебатах, встановлюється за домовленістю з клієнтом.

При відсутності згоди з останнім, гонорар визначається за звичаєм, з урахуванням матеріальної забезпеченості клієнта, складності справи, витрат адвоката і т.д. Заборонено встановлювати розмір гонорару залежно від результатів судової справи. Однак не забороняється до основного гонорару доплачувати додатковий, в разі позитивного для клієнта рішення суду.

Наведемо приклад визначення розміру гонорару за внутрішнім регламентом колегії адвокатів судового округу Верхньої Сени: це час, відданий справі характер, складність, громадське значення інтересів, що захищаються, витрати по справі, зроблені конторою, де працює адвокат, характер спеціалізації адвоката, і нарешті виграш, отриманий клієнтом. Рада ордену адвокатів може щороку встановлювати орієнтовні критерії винагороди.

Проте іноді виникають спори щодо гонорарів між адвокатом і клієнтом. У цьому випадку питання розв\u0026#39;язується керівництвом ордену адвокатів.

Багато часу й енергії віддають французькі адвокати наданню безкоштовної юридичної допомоги населенню. Так, наприклад, в Парижі приблизно 27 тисяч жителів щороку одержує такі консультації. Виникає чимало проблем і в наданні безкоштовної або пільгової правової допомоги. Так, кількість осіб, що користуються нею у цивільних справах, постійно зростає. Однак, винагорода в цих випадках є досить скромною і виплачується з чималим проміжком у часі. У деяких департаментах Франції, де допомога надається на пільгових засадах, вона складає 50% усіх цивільних справ.

Сьогодні адвокати ставлять питання про перегляд ставок винагороди і створення таких механізмів, які виключали б затримку оплати і неузгодженість дій колегій та держави. Пропонується також створити спеціальний фонд оплати праці адвокатів, які допомагають тим, хто має право на пільги. Такий фонд при розумному управлінні може дати прибуток.

 

 
Право власності

Розірвання шлюбу (розлучення), розділ майна, послуги адвоката при розлученні

Принципи та гарантії адвокатської діяльності

 
 
 
 
 
  Юридична консультація
 
  Реєстрація, ліквідація підприємств
 
  Реєстрація інвестицій
 
  Ліцензування, сертифікація
 
  Абонентське обслуговування
 
  Захист у судах
 
  Захист прав
 
  Зовнішньоекономічна діяльність
 
  Юридична фірма
 
  Юридична компанія
 
  Юридичні послуги
 
«Новини»
[04.08.2011]
Закон України «Про судовий збір»
 
Постійно в подібних моментах в Вашій професійній практиці чи особистого життя стане на підмогу юридична консультація юристів з великим досвідом роботи.

 
[04.08.2011]
Податкова інспекція запровадила "карти тіньової економіки"
 
В кінці минулого місяця керівники податкової служби України отримали так звані "карти тіньового сектора", за допомогою яких вони збираються боротися з приховуванням доходів платниками податків.

 
[04.08.2011]
Зміни в законі про державні закупівлі
 
263 народних депутата України проголосували за внесення змін до Закону України "Про здійснення державних закупівель" та Кодексу про адміністративну відповідальність в цілому з урахуванням пропозицій Президента України.